بیمه آتش سوزی

آتش سوزی یکی از شایع ترین خطرهاست که می تواند در زمانی کوتاه سرمایه های شهروندان، بنگاه های اقتصادی ، تجاری، انواع تأسیسات و فعالیت ها را نابود و حاصل یک عمر تلاش انسان ها را بر باد دهد.
اقدامات پیشگیرانه هر چند در کاهش وقوع حادثه و جلوگیری از گسترش ابعاد خسارت مؤثر است ولی تجربه نشان داده است که حتی معظم ترین مؤسسات با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات ایمنی نیز در برابر آتش سوزی از امنیت کامل برخوردار نیستند و در صورت بروز حادثه برای بازسازی موارد آسیب دیده با مشکلات جدی مواجه اند.

آیا می دانید در حادثه آتش سوزی سال ۹۵ که برای ساختمان پلاسکو رخ داد هر یک از کسبه فقط با پرداخت یک هزارم سرمایه خود می توانستند جبران خسارتهای مالی خود را از طریق شرکت بیمه تامین کنند . ولی به علت بی اطلاعی و سهل انگاری در این موضوع کل سرمایه زندگی خود را که طی سالیان بدست آورده بودند در یک روز از دست داده اند .

بیمه نامه آتش سوزی تکیه گاهی استوار و پشتیبانی قابل اعتماد برای بیمه گزاران و وسیله ای مطمئن برای جبران خسارات ناشی از آتش سوزی و انفجار و صاعقه و نیز خطر های دیگری است که می تواند در این بیمه نامه تحت پوشش قرار گیرد.

بیمه‌ آتش‌سوزی نیز مانند بیمه بدنه خودرو دو دسته از خسارات را پوشش می‌دهد؛ خسارات اصلی و خسارات اضافی که البته هر دو دسته تنها خسارات مالی را تحت پوشش قرار می‌دهند و هیچ تعهدی نسبت به خسارات جانی ندارند.

پوشش های اصلی بیمه نامه های آتش سوزی : حریق ، انفجار ، صاعقه

پوشش های تکمیلی ( بنا به درخواست بیمه گذار ) : زلزله ، سیل ، ترکیدگی لوله آب ، ضایعات ناشی از برف و باران ، طوفان ، شکست شیشه ، انفجار مخازن ، سرقت