بیمه آتش سوزی

آتش سوزي يکي از شايع ترين خطرهاست که مي تواند در زماني کوتاه سرمايه هاي شهروندان، بنگاه هاي اقتصادي ، تجاري، انواع تأسيسات و فعاليت ها را نابود و حاصل يک عمر تلاش انسان ها را بر باد دهد.
اقدامات پيشگيرانه هر چند در کاهش وقوع حادثه و جلوگيري از گسترش ابعاد خسارت مؤثر است ولي تجربه نشان داده است که حتي معظم ترين مؤسسات با بهره گيري از پيشرفته ترين تجهيزات ايمني نيز در برابر آتش سوزي از امنيت کامل برخوردار نيستند و در صورت بروز حادثه براي بازسازي موارد آسيب ديده با مشکلات جدي مواجه اند.

آیا می دانید در حادثه آتش سوزی سال 95 که برای ساختمان پلاسکو رخ داد هر یک از کسبه فقط با پرداخت یک هزارم سرمایه خود می توانستند جبران خسارتهای مالی خود را از طریق شرکت بیمه تامین کنند . ولی به علت بی اطلاعی و سهل انگاری در این موضوع کل سرمایه زندگی خود را که طی سالیان بدست آورده بودند در یک روز از دست داده اند .

بيمه نامه آتش سوزي تکيه گاهي استوار و پشتيباني قابل اعتماد براي بيمه گزاران و وسيله اي مطمئن براي جبران خسارات ناشي از آتش سوزي و انفجار و صاعقه و نيز خطر هاي ديگري است که مي تواند در اين بيمه نامه تحت پوشش قرار گيرد.

بیمه‌ آتش‌سوزی نیز مانند بیمه بدنه خودرو دو دسته از خسارات را پوشش می‌دهد؛ خسارات اصلی و خسارات اضافی که البته هر دو دسته تنها خسارات مالی را تحت پوشش قرار می‌دهند و هیچ تعهدی نسبت به خسارات جانی ندارند.

پوشش های اصلی بیمه نامه های آتش سوزی : حریق ، انفجار ، صاعقه

پوشش های تکمیلی ( بنا به درخواست بیمه گذار ) : زلزله ، سیل ، ترکیدگی لوله آب ، ضایعات ناشی از برف و باران ، طوفان ، شکست شیشه ، انفجار مخازن ، سرقت